Poštovani čitatelji naših stranica!

Pred Vama je novi ŽIR –Župnikova informativna riječ za 30. nedjelju kroz godinu od listopada 2020. godine.

U NEDJELJU 25. LISTOPADA, u dva sata po ponoći, trebalo je vratiti kazaljke na satu za 60 minuta unatrag. To znači da smo spavali 60 minuta duže. Satnica svetih misa ostaje nepromijenjena. Jutarnje svete mise su u sedam ujutro, a večernjice u 18:30 sati. U našoj župskoj zajednici u nedjelju, 25. listopada, slavimo Zahvalnicu za plodove zemlje i Dane kruha. Želimo Bogu zahvaliti za sve darove koje nam on daje na dar, a mi mu ih vraćamo kao uzdarje. S prispjelim darovima pomoći ćemo i onima koji imaju manje od nas.

Naša ideja vodilja je: „DIJELITI I ZAHVALJIVATI!“

U Podvrškom, u srijedu 28.listopada, slavimo crkveni god svete apostole Šimuna i Judu Tadeja. Sveta misa je u 11 sati, a predvodit će je bivši cernički gvardijan i župnik pater Ante Perković. Suslavit će i drugi pridošli svećenici.

U petak, 30. listopada, u 18 sati prisjećamo se u našoj općini Cernik žrtve hrvatskih branitelja za Hrvatsku. Oni nisu izgubili svoje živote, najveće blago koje čovjek ima, nego su ih položili na oltar Domovine. Polaganje vijenaca, paljenje svijeća i molitva biti će u 18 sati kod Spomen-obilježja u središtu mjesta. Nakon molitva uslijedit će sveta misa u župnoj crkvi. Ove godine, iz poznatih razloga, nema zajedničkog domjenka.

U nedjelju, 1. studenog 2020. godine, su SVI SVETI. U SREDIŠTU ŽUPE, dakle u CERNIKU, su svete mise u 8 sati ujutro i velika sveta misa u 11 sati na GROBLJU. Nakon svete mise mogućnost blagoslova grobova naših milih i dragih pokojnika. Ove godine, nakon svete mise, dakle oko podneva, polazimo od ceste u blagoslov grobova.

Na SVI SVETE SU MISE PO FILIJALAMA NAŠE ŽUPE PREMA UOBIČAJENOM RASPOREDU, DAKLE KAO I NEDJELJAMA KROZ GODINU, A NA DUŠNI DAN, u ponedjeljak, 2. studenog, PREMA DOGOVORU S VAŠIM SVEĆENIKOM. U BANIĆEVCU JE SVETA MISA NA GROBLJU U PONEDJELJAK, NA DUŠNI DAN, U 8 sati, A U BAĆINDOLU U 9:30 sati!

U DRUGIM FILIJALAMA REKOH PREMA DOGOVORU S VAŠIM SVEĆENIKOM.

Sve Vas srdačno pozdravljaju Vaš župnik fra Vjenceslav i njegovi pastoralni Suradnici !

Raspored sv. misa
30. NEDJELJA KROZ GODINU, 25.10.2020. godine
Vraćamo se na normalno računanje vremena
11s. Za žive i pokojne župljane
DANI KRUHA I ZAHVALA ZA ŽETVU U NAŠOJ ŽUPI
18:30 + Tomislav Jelinić
Ponedjeljak, 26.10.2020.
7s.
+ iz obitelji Vonić
18:30 + Goran Grubišić
Utorak, 27.10.2020.
U 8s. SAMOSTANSKI KAPITUL
7s.
+ iz obitelji Knežević
18:30 +Nada Kovačević
Srijeda, 28.10.2020.
Šimun i Juda Tadej, apostoli – PODVRŠKO
7s.
+ Anka i Slavko Ordanić
11s. Misa u Podvrškom
18:30 + Mijo i Ljubica Sokić
Četvrtak, 29.10.2020.
7s.
+ Zvonko Knežević
18:30 + Vinko Žakić (Čabonja)
Petak, 30.10.2020.
U 18.s Molitva kod spomen obilježja poginulih branitelja
7s.
u zahvalu
18:30s + Darko Terzić i ostali poginuli branitelji
Subota, 31.10.2020.
7s. +Goran Grubišić
18:30 +iz obitelji Vlaović